Pátý ročník SOUNDTRACK festivalu bude 26/08/2021 zahájen velkolepým koncertem žijící legendy československé hudební scény Mira Žbirky, a to za doprovodu symfonického orchestru a velkoformátové projekce. Koncertní program nazvaný „Symphonic & film“ přinese nejen řadu Žbirkových hitů, ale připomene také v netradiční formě některé milníky jeho pracovního i osobního života.

Miro Žbirka působí na československé hudební scéně nepřetržitě již 40 let. Za tu dobu získal desítky hudebních cen a ocenění a vydal řadu alb nejen ve slovenštině, ale díky anglickému původu své maminky Ruth také v angličtině. Mimochodem, málokterý domácí muzikant se může pyšnit natočením desky ve slavném londýnském studiu Abbey Road. V neposlední řadě je potřeba také zmínit nové album, které Mirovi vyjde na podzim příštího roku.

V jedinečném zahajovacím koncertu SOUNDTRACK festivalu 2021 budou propojeny Mirovy klipy s archivními záběry z Československé a České televize a z RTVS, připomeneme jeho spolupráci s nadaným synem Davidem a v neposlední řadě propojíme hudebníky na pódiu s diváky v hledišti, a to díky živým přenosovým kamerám přímo v koncertní hale.

MIRO ŽBIRKA – SYMPHONIC & FILM – to je zahajovací koncert SOUNDTRACK festivalu 2021.

UPF_idnes019 copy